НОВИНИ КОЛЕДЖУ

03.10.2024 р.

Погані думки?!

ДЗВОНИ 7333.

Жити – це здорово!!!

З метою підтримки психічного здоров’я 3 жовтня в Херсонському фаховому коледжі культури і мистецтв проведено онлайн – зустріч здобувачів освіти із психологом, психотерапевтом, кандидатом філологічних наук, провідним спеціалістом Lifeline Ukraine Галиною Кравченко. Обговорювалися найпоширеніши міфи про самогубство, ознаки суїцидальної поведінки, ресурси, які можуть допомогти запобігти самогубству та інше.

Значним фактором збереження психологічного здоров’я всіх учасників освітнього процесу є превенція суїцидальної поведінки. Попередження суїцидів полягає не тільки у піклуванні та підтримці, а й у здатності розпізнавати ознаки можливої небезпеки

Lifeline Ukraine — це національна, професійна лінія з питань профілактики самогубств та підтримки психічного здоров’я. Гаряча лінія працює 24 години на день, 7 днів на тиждень.

01.10.2024 р.

1 жовтня Україна традиційно відзначає потрійне свято – День захисника і захисниць України, свято Покрови Пресвятої Богородиці і День українського козацтва.

Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем боролися за право на незалежність рідної країни; свято вшанування козацької доблесті і відваги; свято подяки ветеранам Другої світової, які воювали за свою землю. І, нарешті, це день всіх героїв сучасності, які мужньо захищають кордони України. У цей день ми вшановуємо козацькі традиції, дух братства та національну ідентичність, які надихають нас і сьогодні. Сучасна українська армія береже бойові традиції предків, тому у війську з’явилися назви з іменами легендарних українських полководців та уславлених формацій минулого.

Сьогодні, у День захисників і захисниць України, по всій країні відбулася масштабна хвилина мовчання в пам’ять про загиблих воїнів, до якої приєдналися і здобувачі освіти Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв.

30.09.2024 р.

Виставка творчих робіт студентів спеціалізації “Декоративно – прикладне мистецтво” до Дня Українського козацтва, Свята Покрови, Дня захисників і захисниць України

29.09.2024 р.

29 вересня – День пам’яті жертв Бабиного Яру. У 2024 році виповнюється 83-тя річниця наймасовішого розстрілу в урочищі, який був проведений нацистами 29-30 вересня 1941 року. У радянський повоєнний час Голокост замовчувався, а розстріли в Бабиному Яру комуністами представлялися як вбивства радянських громадян.

Бабин Яр – це не тільки трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, адже історії властиве повторення і сьогоднішній «рашистський» режим став достойним спадкоємцем нацистів Другої світової війни та катів радянського союзу. На початку повномасштабного вторгнення РФ В Україну1 березня 2022 року окупанти нанесли ракетний удар по меморіалу Бабин Яр. Окрім руйнувань комплексу загинуло п’ятеро людей. Вони вбивають жертв вдруге….

З метою вшанування пам`яті жертв Голокосту та масового знищення нацистськими окупантами мирного населення м. Києва, у Херсонському коледжі культури і мистецтв для здобувачів освіти на заняттях з історії були проведені історичні читання «Бабин Яр = кривавий геноцид».

 Наш обов’язок – пам’ятати про цю страшну трагедію. Схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими.

27.09.2024 р.

27 вересня світ відзначає Всесвітній день туризму. Це міжнародне свято було засноване в 1980 році на 16-й Генеральній асамблеї Всесвітньої туристичної організації (UNWTO) з метою привернення уваги до важливості туризму в економічному та соціальному розвитку країн.

В рамках відзначення Всесвітнього дня туризму здобувачі освіти Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв на заняття з географії підготували віртуальні подорожі країнами світу.

Прогулятися вулицями Парижу, помилуватися природою Норвегії, відвідати національний парк «Тангариро» у Новій Зеландії, зануритися у термальні джерела Албанії, уявити себе на пляжах Кіпру ви можете, переглянувши відео та презентації, які підготували студенти І курсів.

21.09.2024 р.

Щороку у третю суботу вересня традиційно відзначається День міста Херсона. Символічно, що цей день увесь світ відзначає як День миру.

 Ще з радянських часів традиційно вважалося, що Херсонщину було заселено за часів правління Катерини ІІ. Але насправді південь України почали освоювати ще задовго до її появи. На території Херсонщини виявлено багато скіфських поховань. Пізніше тут стали оселятися козаки. Що доводить Херсон – місто українське!

У рамках відзначення Дня міста Херсона для здобувачів освіти Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв було проведено онлайн зустріч з херсонцем істориком-краєзнавцем, членом Українського геральдичного товариства Олексієм Паталахом, який провів лекцію «Біля витоків Херсону». Краєзнавець розповів студентам про історію Херсонщини, про скіфські поховання на Херсонщині,  про перші поселення козаків, які жили тут ще до того, як російська імператриця заявила про заснування міста Херсона.

Зацікавленість студентів викликало існування піздемних ходів на території міста. Деякі з них були викопані в ході видобутку глини. Але є й такі, що використовувалися зі стратегічною метою і відносяться до часів козацьких поселень.

15.09.2024 р.

15 вересня щороку за рішенням Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних націй відзначається Міжнародний день демократії.

Демократію відносять до основних і універсальних суспільних загальнолюдських цінностей. Вона є фундаментом для побудови принципів всіх провідних держав, співтовариств, союзів і федерацій, а також лежить в основі Організації Об’єднаних Націй. Сьогодні Україна щодня захищає свою демократію й свободу у страшній війні з російськими окупантами. І отримає перемогу, адже ця війна є загрозою не тільки для демократії нашої держави, а й усього світу. Україна вдячна світовій спільноті за підтримку і допомогу у цій боротьбі.

В рамках відзначення цієї дати, здобувачі освіти Херсонського коледжу культури і мистецтв провели круглий стіл на тему «Ми обираємо демократію», в ході якого обговорили основні засади демократичного суспільства, такі як: свобода слова, політична свобода, рівноправність громадян, поділ влади, плюралізм. І саме зараз наші воїни відстоюють основні демократичні цінності: свободу, рівність, справедливість, толерантність, повагу. Дякуємо кожному і кожній, хто бореться за світле майбутнє незалежної та демократичної України!

06.09.2024 р.

З метою реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» було організовано та проведено зустріч здобувачів освіти Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв із фахівцями проєкту з психосоціальної підтримки та збереження психічного здоров’я дітей, батьків/осіб, які їх замінюють та фахівців, що працюють з дітьми, який реалізується ГО «Всеукраїнський громадський центр  «Волонтер» спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з Іриною Донцовою та Вікторією Чумаченко. Для студентів було проведено психологічні тренінги на тему «Твоє психічне здоров’я». Здобувачі освіти отримали знання про поняття «стрес», його причини та механізм дії і навчилися через практичні вправи долати прояви стресу, допомагаючи собі заспокоїтися у стресових ситуаціях, та нівелювати його шкідливий вплив на організм. Найбільше студентів зацікавили практики дихання та зняття м’язової напруженості. Тренінг пройшов змістовно та цікаво, чому сприяли комфортне спілкування і цінний матеріал, корисні теоретичні знання та практичні вправи. Учасники заняття виявили бажання продовжити зустрічі із запрошеними фахівцями.

29.08.2024 р.

29 серпня Україна схиляє голову в пошані, відзначаючи День пам’яті загиблих захисників України. Саме в цей день 10 років тому відбувся вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили тим, що мало бути «зеленим коридором». Їхній шлях пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

Здобувачі освіти Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв доєдналися до вшанування пам’яті загиблих героїв, узявши участь у Всеукраїнській акції «Біжу за героя» та переглянувши відео-презентацію «Соняхи пам’яті». У хвилині мовчання згадали героїв, які загинули у Бузковому парку міста Херсона. А також вшанували пам’ять випускника нашого коледжу Богуна Максима, який загинув, боронячи нашу державу.

За свободу ми платимо надзвичайно високу ціну. Тому пам’ять про борців і їхні подвиги є найвищою цінністю у шкалі нашої національної ідентичності. Вічна і світла пам’ять загиблим Захисникам і Захисницям України!