Фортепіанний відділ було засновано одним з перших, ще у вересні 1905 року, коли тільки-но відкрилися музичні класи. Біля джерел стояли талановиті музиканти, які зробили вагомий внесок у формування піаністичних традицій в Україні: К.М. Мюллер, М.А. Мюллер, Е.М. Яшиш та інші.
Після перетворення музичних класів в музичне училище, з 1908 по 1917 рік на фортепіанному відділі працювали випускники провідних консерваторій Європи: П.І. Могилевський, Л.О. Тучек, М.А. Недзинська, В.Я. Еггенберг, В.Б. Лівшиц (Бунцельман), Є.М. Дюміна (Спозіто), А.В. Дюмін, О.П. Нурок — Піотровська, А.І. Рахманов-Гурович, Л.Н. Іванов.
Марія Анасгаріївна Недзинська (1880 – 1958 рр.) – видатна піаністка, викладач, корифей вітчизняної фортепіанної школи, майже 40 років поспіль працювала викладачем класу фортепіано на фортепіанному відділі. Народилася в м. Кишиневі, в сім’ї залізничного працівника. Тут же навчалася в жіночій земській гімназії, яку закінчила в 1898 році. Грою на фортепіано почала займатися в Кишинівському, а потім в Одеському музичному училищі, яке закінчила в 1908 році. Рано втративши батьків, виховувалася Марія Недзинська в родині дальньої родички, на кошти якої вчилася в музичному училищі та по закінченні була направлена за кордон в Лейпцизьку консерваторію. Там після першого блискучого учнівського концертного виступу була звільнена від плати за навчання.
По закінченні консерваторії в 1910 році повернулася до Одеси, де давала приватні уроки й займалася концертною діяльністю, а в 1912 р. була запрошена на відділ викладачем фортепіано, де незмінно працювала до 1948 року. Бувши талановитим, досвідченим музикантом, Марія Анасгаріївна виховувала у своїх учнів глибоку відданість мистецтву, добиваючись міцного опановування професійними основами фортепіанної гри. Сама М.А. Недзинська, починаючи з 1910 року, постійно виступала в концертах. З 1944 до останніх років життя Марія Анасгаріївна працювала в ДМШ № 1 м. Херсона, де в її класі навчалися провідні викладачі нашого відділу – Л.С. Фролова, Г.В. Картузова, Л.П. Ілліч-Рєзнікова.
Багато років поряд з М.А. Недзинською працював Володимир Андрійович Дублянський (1890 – 1976 рр.), який був єдиним на Херсонщині музикантом — викладачем, нагороджений званням заслуженого вчителя України. Народився він в м. Києві, закінчив юридичний факультет Київського університету. Одночасно навчався в Київському музичному училищі, після закінчення якого обрав, все ж таки, шлях музиканта і поступив до Київської консерваторії (клас професора А.Н. Штосс-Петрової). Закінчивши її в 1918 році зі званням вільного митця, за рекомендацією ректора консерваторії Р.М. Глієра, був направлений до Херсону викладачем, де працював з 1918 по 1939 рр. Маючи велике натхнення, він одночасно був викладачем фортепіано в ДМШ та на музичних курсах для дорослих. З 1939 року за особистими мотивами Володимир Андрійович залишає роботу і повертається до Києва, де влаштовується викладачем в Київській музичній школі № 3 та в Народній консерваторії. Під час окупації, з 1941 по 1943 роки В.А. Дублянський працює в Київській консерваторії, де ректором на той час був О.М. Лисенко (син відомого українського композитора М.В. Лисенка). А в 1943 році Володимира Андрійовича насильно виганяють до Німеччини.
Повернутися він зміг лише в 1945 році в м. Херсон, бо в’їзд до м. Києва було йому обмежено. І з того часу митець знову працює викладачем на фортепіанному відділі й паралельно в ДМШ № 1 та у вечірній музичній школі (з 1954 р. до останніх років життя працював тільки у ДМШ № 1 м. Херсона). За час роботи на відділі виховав плеяду яскравих піаністів. Сам Володимир Андрійович до останнього чудово виконував твори Р. Шумана, Ф. Шопена, В.А. Моцарта та інших композиторів на різних концертах, не дивлячись на те, що страждав дуже сильною близорукістю і постійним зниженням зору. Та як сам він відмічав: «Я ноти бачив не оком, а серцем». Пішов з життя В.А. Дублянський 17 листопада 1976 р. і похований саме у Херсоні.
Після революції продовжували працювати викладачами фортепіанного відділу В.Б. Бунцельман (Лівшиц), Є.М. Дюміна (Спозіто), у 20-ті роки почала свій педагогічний шлях О.С. Каменська. В 1950 р. приходить на відділ Т.В. Лобанова.
В 1954 році фортепіанний відділ тимчасово припиняє діяльність та лише в 1959 поновлює свою роботу. І вже в 60-х роках продовжували, а також закладали нові традиції фортепіанного відділу С.А. Зюзіна, Г.В. Картузова, О.В. Дрель, О.С. Городецький, С.З. Біглова, О.К. Набокова, Л.І. Панченко, Д.С. Бучинський, Л.В. Садєтова, Л.С. Фролова, Л.Б. Кудрявцева, О.Ф. Бабенко.
Почалася одна з яскравих сторінок історії фортепіанного відділу. Подолавши труднощі воєнних та післявоєнних періодів, музичне життя впевнено розширювалося, педагогічна майстерність викладачів досягала високої якості та професійності. Виховання майбутніх піаністів відбувалося не лише на заняттях, а й на численних концертах, в яких брали участь викладачі та студенти відділу.
Тетяна Вікторівна Лобанова після поновлення роботи фортепіанного відділу перша, в 1959 році, його очолила. Вона була чудовим викладачем та надзвичайною людиною, дуже відповідально ставилась до роботи. Крім професії музиканта, якій присвятила своє життя, Т.В. Лобанова також захоплювалася живописом.
Справжньою «легендою» фортепіанної педагогіки Херсонщини можна вважати Софію Анатоліївну Зюзіну, яка понад 30 років свого життя віддала справі музичного виховання і вписала одну з найзначніших сторінок в історію фортепіанного відділу.
З 1960 до 1992 року С.А. Зюзіна була незмінним провідним викладачем відділу. Її й сьогодні пам’ятають, поважають та люблять колишні учні й колеги. За 32 роки роботи Софія Анатоліївна виховала десятки талановитих учнів-музикантів, що стали гордістю фортепіанного відділу. Назвемо лише кількох з них: лауреат міжнародних конкурсів, професор, кандидат мистецтвознавства – О. Бондурянський; лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України — В. В. Жуковський; відомий джазовий композитор та піаніст, лауреат багатьох джазових конкурсів та фестивалів – М. Замороко; лауреат республіканського конкурсу піаністів – Б. Валерштейн, Л.П. Ілліч-Рєзнікова та інші.
Майже 40 років віддав праці на фортепіанному відділі й Олександр Васильович Дрель — талановитий піаніст та педагог. Ще навчаючись у Луганському музичному училищі, в 1957 році він став дипломантом обласного конкурсу виконавців. А свою трудову діяльність почав ще раніше – у 1954 році – концертмейстером Будинку вчителя. З 1958 року навчався в Харківській консерваторії, водночас почав працювати в Харківській філармонії концертмейстером вокального квартету.
Закінчивши фортепіанний факультет, він вчився (заочно) ще й на факультеті хорового диригування, працюючи при цьому художнім керівником та диригентом народної хорової капели у місті Краматорську. З 1966 року О.В. Дрель стає викладачем Херсонського музичного училища, де близько 25 років завідує фортепіанним відділом, концертує як концертмейстер та учасник фортепіанного дуету. Паралельно, як концертмейстер обласної філармонії та соліст камерного оркестру «Гілея», концертує по багатьох містах України, а також з успіхом відвідує з концертами міста Франції, працює у Швейцарії.
За роки роботи на відділі Олександр Васильович випустив близько 80 студентів, багато з яких закінчили ВНЗ та продовжують свою творчу діяльність в Україні й у різних країнах світу. Серед них випускниця Київської консерваторії ім. П.І. Чайковського — Наталя Лебедєва (Строчан); Катерина Бережна (Щедролосєва) – нині кандидатка педагогічних наук, доцентка, заступниця директора з навчально-методичної роботи КЗ СМО «Музична школа №3» Херсонської міської ради; випускниця Київської консерваторії ім. П.І. Чайковського, лауреат Всеукраїнського огляду-конкурсу піаністів в м. Києві (І премія) – Інна Кісельникова; випускниця Одеської консерваторії ім. А.В. Нежданової — Наталя Новицька, яка за роки навчання постійно виступала в концертах та грала складні сольні програми, виступала на конкурсах і отримувала там вищі нагороди, брала участь в семінарі-практикумі викладачів спеціального фортепіано в м. Одесі, де давала сольні концерти. Про неї В.І. Кузнєцов (на той час директор ХМУ) казав: «За останні 50 років в Херсоні не було такого таланту».
Водночас на відділ прийшла працювати Олена Костянтинівна Набокова (1938 – 1999) – яка продовжила традиції дитячої музичної педагогіки, що були закладені її мамою В.М. Набоковою, яка була блискучим викладачем по класу фортепіано та одночасно працювала ще й в ДМШ №1 м. Херсона. Саме під її керівництвом проходило перше знайомство Олени Костянтинівни з музикою. Потім О.К. Набокова продовжила заняття в ДМШ №1 в класі яскравого викладача К.П. Дєдової. Музичне училище закінчила в м.Сімферополі, консерваторію – в м. Одесі. З 1966 року понад 30 років викладала на фортепіанному відділі, до кінця життя. Особливо любила О.К. Набокова займатися з учнями школи педагогічної практики, в них вона виховувала любов до музичного мистецтва, до фортепіано.
Учням та колегам Олена Костянтинівна запам’яталася як тонкий музикант, уважний, чуйний викладач, який любить свою справу. Серед випускників О.К. Набокової: М. Внукова, яка закінчила Одеську державну консерваторію ім. А.В. Нежданової, О. Никиженко – Миколаївський університет культури; О.А. Липа – багато років була директором ХМУ, викладачем на відділі теорії музики та інші.
Традиції Київської виконавської та педагогічної школи продовжили на відділі Галина Володимирівна Картузова та Людмила Сергіївна Фролова.
Галина Володимирівна Картузова – учениця прославленої Р.О. Лисенко (онуки М.В. Лисенка), професора Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. З 1966 року Галина Володимирівна працювала викладачем та концертмейстером. Вона виховала кілька поколінь викладачів-піаністів, на межі 60-х – 70-х років очолювала відділ спеціального фортепіано. Педагогічний процес у класі Г.В. Картузової завжди відрізнявся творчою активністю, вона вміло прищеплювала своїм учням добрий художній смак, вміння мислити та працювати самостійно. Серед її вихованців – О.С. Бурбас, Ю.М. Хайкова; великий ентузіаст в розробці питань дитячої музичної педагогіки, один з кращих директорів ДМШ області – Т.А. Захарченко; членкиня Національної спілки композиторів України— Н. Рожко; концертмейстер та методист музичного відділення коледжу – Н.Г. Самойленко та ін. Деякі з випускниць Г.В. Картузової з успіхом працюють у далекому закордонні: Е. Пасік – продовжує займатись концертмейстерською діяльністю, директор музичного центру в Ізраїлі; І. Ріцик – професор музичного коледжу в США; Т. Гінчерман – професор Нюрнберзької консерваторії (Німеччина).
Людмила Сергіївна Фролова (1940-2018) – ще одна з ветеранів фортепіанного відділу, яка працювала, віддаючи всі свої сили й талант, творче натхнення викладача учням, продовжувачам своєї справи. Вона народилася і розпочала своє навчання в м. Херсоні, де в повоєнні роки працювали чудові, високопрофесійні, талановиті музиканти. Вони навчили Людмилу Сергіївну так любити музику, що вона обрала її своєю подальшою професією. З величезною повагою та вдячністю Людмила Фролова згадувала свою першу вчительку з фортепіано – Марію Аназгарїівну Недзинську, теорії, сольфеджіо – Всеволода Володимировича Павковича та інших вчителів ДМШ №1 і ВМШ, де вона робила свої перші кроки в музичній освіті.
Після закінчення Дніпропетровського музичного училища ім. М. Глінки (клас Л.І. Євстевської) Л.С. Фролова поступає до Київської консерваторії ім. П.І. Чайковського у клас доцента А.К. Рощиної, а по закінченні, чотири роки вона працює завідувачкою фортепіанного відділу Уманського музичного училища.
І знову – Херсон. З 1969 року Людмила Сергіївна працює вже в Херсоні як викладач фортепіано та концертмейстер відділу струнно-смичкових інструментів. Спочатку, понад рік, вона була завідувачкою відділу загального фортепіано, а з 1971 по 1974 та з 2011 по 2018 роки – завідувачка відділу спеціального фортепіано.
За роки самовідданої праці Л.С. Фролова виховала чимало чудових музикантів-професіоналів, які закінчили різні консерваторії та працюють зараз викладачами, професорами, солістами, концертмейстерами у різних музичних закладах України та світу. Серед них О. Шевчук – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри старовинної музики Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, М. Шкуренко – соліст та концертмейстер Краківської філармонії (Польща), В.Чумаченко – випускник НМАУ ім. Чайковського, О.Тоткалова – випускниця Мадридської королівської музичної академії та Вищої школи музики й танцю (м. Кельн, Німеччина), В.Бариляк — випускник Мадридської королівської музичної академії та інші.
Своє важливе призначення Л.С. Фролова бачила не тільки у вихованні студентів, але й у підготовці зовсім юних музикантів. Тому вона протягом багатьох років працювала й у ДМШ №4 м. Херсона, і в ОДМШ при Херсонському музичному училищі, постійно спілкувалась зі своїми колегами – викладачами ДМШ №1, яким надавала методичну та практичну допомогу.
В м. Херсоні початкову музичну освіту здобула і Світлана Зулькарамівна Біглова, яка в 1954 році закінчила музичну школу у викладача О.В. Каменської, в 1958 році – Казанське музичне училище і через п’ять років там же консерваторію в класі викладача Є.В. Моназсона. З 1966 року Світлана Зулькарамівна плідно працювала на фортепіанному відділі. Колеги завжди відмічали її порядність, доброзичливість, щирість. Сьогодні її учні продовжують справу вчителя як чудові викладачі музичних шкіл м.Херсона та області, а також музичних коледжів України та за її межами.
Вихованкою О.В. Каменської в музичній школі №1 м. Херсона була і Любов Борисівна Кудрявцева. В 1959 році, після закінчення музичної школи вона поступила до Херсонського музичного училища (клас викладача Л.І. Панченка), яке закінчила з відзнакою. І за розподілом залишилася працювати концертмейстером на відділах хорового диригування, струнних та народних інструментів.
По закінченні Одеської консерваторії ім. А.В. Нежданової (клас викладача С.Л. Могилевської) 40 років працювала викладачем на відділі спеціального та спеціалізованого фортепіано. З них — понад п’ятнадцять років вона була завідувачка відділу спеціалізованого фортепіано та педагогічною практикою. Любов Борисівна дуже любила свою роботу, щедро вкладаючи в неї всі сили, розум та душу. Серед її учнів Н.А. Старюченко — кандидат мистецтвознавства, викладач-методист, голова ЦК «Музично-теоретичні та хорові дисципліни», Н.Соколенко – Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, студентка НМАУ ім. П.І.Чайковського, Г.Г. Іванькова – викладач Таврійського ліцею мистецтв м. Херсона, О. Тітовська – зараз працює викладачем в Німеччині. Майже всі роки праці Любов Борисівна була незмінним класним керівником, з притаманною їй відповідальністю піклувалася своїми вихованцями.
Лідія Вікторівна Садєтова з 1967 року почала працювати викладачем та концертмейстером Херсонського музичного училища.
Серед її численних випускників відмітимо декількох: А. Драган – випускниця Одеської державної консерваторії ім. А.В. Нежданової, професор, завідувачка кафедри спеціального фортепіано музичного факультету державного університету штату Новий Леон м. Монтерей (Мексика); І. Железняк – випускниця Донецької консерваторії ім. С.С. Прокоф’єва, працює концертмейстером у музичному коледжі в Каліфорнії (США); О.Федорченко та Т.Вайтулянець – випускниці Одеської консерваторії ім. А.В. Нежданової; Т. Сівцова – випускниця Київської консерваторії ім. П.І. Чайковського; Ю.М.Чумаченко – викладач та концертмейстер ЦК «Фортепіано» та інші.
У 70-х – 80-х роках приходить нове покоління викладачів, які до кінця XX століття складали основу творчого складу фортепіанного відділу. Серед них Т.О. Дембницька, О.Ф. Бабенко, Л.П. Кльонова, Г.С. Олексій, Л.П. Ілліч-Рєзнікова, О.А. Литвиненко, А.О. Горшкова, О.І. Горшков, О.Ш. Кереселідзе, Н.М. Власюк, О.С. Бурбас, Т.К. Сівцова, Ю.М. Хайкова., В.М. Слєпко, О.Ю. Федорченко, Т.Ю. Вайтулянець та ін. Більшість з них — випускники Херсонського музичного училища, які після закінчення різних ВНЗ країни повернулися викладачами на рідний фортепіанний відділ.
Ольга Федорівна Бабенко (Олійник) народилася в Херсоні й тут здобула початкову музичну освіту в музичній школі в класі О.В. Діаковської та в музичному училищі в класі Л.О. Панченка. Продовжила своє навчання в Київській консерваторії ім. П.І. Чайковського в класі викладача Є.І. Толпіна і в Одеській консерваторії ім. А.В. Нежданової в класі викладача Н.П. Михайлової. З 1971 року почала працювати в Херсонському музичному училищі, виховуючи у своїх учнях творче мислення, без якого, на її думку, неможлива продуктивна робота в галузі мистецтва. В 1999 році Ольга Федорівна перейшла на постійну роботу завідувачкою навчально-методичного відділу при управлінні культури та туризму Херсонської облдержадміністрації, продовжуючи працювати за сумісництвом у музичному училищі. Серед її учнів О.М. Травіна (Гашпоренко) – викладач та концертмейстер відділення культури і мистецтв та багато випускників, які продовжують працювати за фахом не тільки в Україні, а і за її межами.
Херсонські корені має і Людмила Петрівна Ілліч-Рєзнікова (1946-2011). В 1962 році закінчила ДМШ №1, (клас викладачів М.А. Недзинської, згодом І.П. Булгакової). Продовжила своє навчання в Херсонському музичному училищі (1962 – 1966 рр.) в класі легендарної С.А. Зюзіної. В 1966 році відразу втупила до Київської консерваторії ім. П.І. Чайковського в клас викладача Н.О. Маркевич. Ще в роки навчання почала працювати концертмейстером на кафедрі вокалу та акторської майстерності в театральному інституті ім. І.К.Карпенка-Карого в м. Києві. А вже в 1972 році повернулася працювати викладачем та концертмейстером в класи О.К. Шевелюка, О.Є. Моргуненко. Людмила Петрівна виступала в сольних концертах та в чудовому дуеті зі скрипалькою, заслуженим працівником України Н.П. Левченко. Музична та педагогічна ерудиція Людмили Петрівни — є прикладом майстерності та працелюбності.
За роки роботи на відділі Людмила Петрівна випустила понад 60 студентів, багато з яких закінчили консерваторії й зараз працюють в різних куточках України та за її межами, продовжуючи справу вчителя. Кращі з них: О.Н. Галл-Савальська — Народна артистка України, провідна актриса Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Куліша; О. Гладка (Йорж) – закінчила аспірантуру при Національній Музичній академії України ім. П.І. Чайковського; О.М. Кирпа — випускниця Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, з 2023 р. – голова циклової комісії «Фортепіано»; О. Ясильківська – лауреат міжнародного конкурсу «Чарівна свічка» — 2001 р., м. Київ, Всеукраїнського конкурсу «Пам’яті О. Бугаєвського» — 2002 р., м. Херсон, випускниця Одеської музичної академії ім. А.В. Нежданової; Д. Головченко – лауреат обласного конкурсу піаністів та міжнародного конкурсу піаністів «Vivatmusica» — 2005 р. м. Нова Каховка, випускниця Донецької музичної академії ім. С. Прокоф’єва; Т. Жужа – лауреат міжнародних конкурсів «Чарівна свічка» — 2001 р., м. Київ, «Пам’яті Л. Утьосова» — 2002 р., м. Одеса, обласного конкурсу піаністів – 2003 р., м. Херсон, дипломант Всеукраїнського конкурсу «Пам’яті О. Бугаєвського» — 2007 р., м. Херсон, випускниця Одеської музичної академії ім. А.В. Нежданової та інші.
Людмила Петрівна неодноразово нагороджувалася за педагогічні досягнення грамотами облдержадміністрації та облуправління культури та туризму. З 2001 по 2011 роки — була завідувачка фортепіанного відділу.
З фортепіанним відділом пов’язана професійна діяльність Надії Маркелівни Власюк (Бурової). Після закінчення навчання у Херсонському музичному училищі в 1968 році вона вступила до Одеської консерваторії ім. А.В. Нежданової (клас доцента О.С. Алексєєва) та в 1973 р. повернулася працювати викладачем спеціального фортепіано. За 25 років (з 1973 по 1998) вона випустила багато талановитих піаністів, більшість з яких закінчили консерваторії та зараз працюють в різних куточках України. Паралельно працювала Надія Маркелівна концертмейстером на відділах струнно-смичкових та народних інструментів, в класі хорового диригування.
Після закінчення Київської консерваторії відразу по двох факультетах – фортепіано в класі професора О.М. Снєгірьова та вокалу у професора М.І. Єгоричевої — в 1977 році повернулася до рідного Херсону і Тетяна Костянтинівна Сівцова (Кульгачова). За 30 років праці на фортепіанному відділі вона випустила 25 піаністів, 14 з яких продовжили навчання у ВНЗ. Серед них Лілія Олійник – випускниця музичного факультету Південно-Східного університету в штаті Луїзіана, США.
Як концертмейстер та солістка-вокалістка Тетяна Костянтинівна виступала в багатьох містах України, Польщі, Болгарії, Угорщині, Франції.
А з 2002 року – вона стала художнім керівником Дитячого оперного театру, метою якого було відродження складного музичного жанру – опери, в опорі на вічні цінності: професійний вокал, якісну класичну і сучасну музику, варті уваги тексти, класичну хореографію та акторську майстерність. І своєю наполегливою працею учасники оперного театру на чолі з Тетяною Костянтинівною добилися певних результатів. Дитячий оперний став Лауреатом і дипломантом багатьох Міжнародних фестивалів: «Дивосвіт Таврії» (Херсон 2004 р.), «Мельпомена Таврії» (Херсон, 2007 р.), «Земля. Театр. Діти» (Євпаторія, 2006 р.). Дипломантом VIII та X Міжнародних хорових фестивалів «Артеківські зорі» (МДЦ «Артек», 2005 та 2007 рр.).
У Херсоні народилася та здобула першу музичну освіту в ДМШ №1 (клас В.А. Дублянського) та в музичному училищі (клас Г.В. Картузової) Олена Семенівна Бурбас (Лебідь). А після закінчення Львівської консерваторії, в 1976 році вона повернулася до Херсону вже працювати викладачем на фортепіанному відділі. Понад 20 років читала курс методики гри на фортепіано, неодноразово виїздила в обласні та місцеві музичні школи з метою надання методичної допомоги. Брала участь з доповідями та відкритими уроками на обласних методичних конференціях та ФПК для викладачів ДМШ та ДШМ. З 1995 по 1997 р. та з 2022 по 2023 роки завідувала відділом концертмейстерського класу та камерного ансамблю. З відкриттям ОДМШ при Херсонському музичному училищі вона стала її незмінним завучем. З січня 2008 по 2022 р. була завідувачкою навчальної частини. З 2022 року проживає в Німеччині та продовжує займатись улюбленою справою.
Серед її учнів є лауреати та дипломанти різноманітних обласних та міжнародних конкурсів: З. Лебедєва – лауреат Міжнародного конкурсу «VivatMusica» у 2003 та 2006 рр., дипломант І Міжнародного конкурсу фортепіанного мистецтва в м. Варна (Болгарія) у 2004 р., переможець обласного конкурсу 2005 р.; А. Мангушева, Д. Малий, О. Щербовських – дипломанти Міжнародного конкурсу «VivatMusica» 2005 р.; К. Порхун – лауреат II ступеня VIII Всеукраїнського конкурсу музичного мистецтва «Чарівний камертон» (Дніпровська академія музики), І місце на Всеукраїнському двотуровому дистанційному конкурсі музичного та образотворчого мистецтва Кафарські-ART «Літо 2024».
Багато з випускників вже закінчили або продовжують навчання в закладах вищої мистецької освіти, працюють за фахом не тільки в Україні, а і за її межами. Серед них: Кордовська П., Максимова В., Бянова Д., Баклан В. та інші.
В ДМШ №1 м. Херсона, в класі В.А. Дублянського робила перші свої музичні кроки й Вікторія Миколаївна Слєпко (Чернікова). Потім вона перевелася в ДМШ №2 і закінчила її у Л.П. Кузьміної. В 1967 році вступила до музичного училища в клас викладача О.В. Дреля, потім продовжила навчання у викладача Л.Г. Поліводи, а закінчила училище (з відзнакою) в класі Л.С. Фролової. Вищу освіту отримала в Одеській державній консерваторії ім. А.В. Нежданової в класі професора С.Л. Могилевської. З 1975 року працювала викладачем на фортепіанному відділі та концертмейстером. За 48 років роботи на відділі випустила багато учнів, більшість з яких продовжили навчання у ВНЗ України. Серед них С. Неметулаєва, О. Раєвська, М. Кулик, В. Слєпко, М. Суслова, Н. Манько, В. Кипяткова та інші.
У 1976 році почали працювати на відділі сестри-близнюки Ольга Юріївна Федорченко (Місько) та Тетяна Юріївна Вайтулянець (Місько). Початкове музичне навчання вони також здобули в Херсоні в ДМШ №1, яку закінчили з відзнакою в класі К.П. Дєдової. В 1972 році поступили до Херсонського музичного училища на фортепіанний відділ. Спочатку навчалися в класі Л.С. Фролової, а потім Л.В. Садєтової. По закінченні училища відразу поступили до Одеської консерваторії ім. А.В. Нежданової в клас викладача В.П. Зелінського на заочне відділення і вже тоді паралельно почали працювати на відділі загального, а потім спеціального фортепіано. Крім педагогічної роботи сестри самі успішно виступали як фортепіанний дует.
Тетяна Олександрівна Дембницька, початкову музичну освіту почала в Ризькій музичній школі, а потім продовжила в ДМШ №1, в класі заслуженого вчителя музики В.А. Дублянського. З вдячністю Тетяна Олександрівна згадувала і своїх чудових викладачів з сольфеджіо і музичної літератури – Всеволода Володимировича Павковича та Олександра Самойловича Шейнберг.
В 1959 році юна піаністка поступає до Херсонського музичного училища. Перший курс Т. Дембницька закінчила в класі випускниці Одеської консерваторії Сергєєвої Євгенії Миколаївни, а три останні курси – у Софії Анатолівни Зюзіної. По закінченні училища, в 1963 році, відразу вступила в Одеську консерваторію ім. А.В. Нежданової, навчалася в класі викладача Е.Д. Коваленко, по концертмейстерському класу у професора Є.І. Дублянської, по камерному ансамблю – у доцента Е.М. Сігал.
І в 1967 році Тетяна Олександрівна повертається до Херсону, де працює до 1998 року викладачем спеціального фортепіано, методики викладання гри на фортепіано, а також концертмейстером в класах І.Г. Курляна, В.В. Павловського, А.М. Каравацького, заслуженого працівника культури В.С. Бендюга.
Особливою сторінкою, за спогадами Тетяни Олександрівни, були поетичні вечори, в яких вона брала участь та творчі зустрічі, які організовувала. Серед них творчі вечори чудового українського композитора, професора Київської Національної музичної академії Юрія Яковича Іщенка та багато інших зустрічей з музикантами, що гастролювали в 60 – 80-х роках в Херсоні. Крім того, всі роки роботи на відділі Т. Дембницька вела методичні конференції та курси підвищення кваліфікації викладачів ДМШ міста та області.
За 31 рік роботи на відділі Тетяна Олександрівна випустила понад 60 учнів, які зараз працюють в різних куточках світу. Серед них Ю. Вишневецька (Ернандес) – викладач фортепіано у Вищій школі музики в Мехіко, виступає як солістка, а також з різними симфонічними й камерними оркестрами на мексиканському радіо, стипендіат музичної громади як виконавець сучасної мексиканської музики; Т. Зубар – викладач фортепіано, а також концертмейстер в м. Констанц (Німеччина); О.Б. Соломонова – докторка мистецтвознавства, професорка кафедри історії світової музики НМАУ ім. П. І. Чайковського; К. Душек – кандидатка педагогічних наук, викладач фортепіано та концертмейстер в м. Дечін (Чехія). З 2004 року Тетяна Олександрівна проживає в Німеччині.
Там же, в Німеччині, працює органісткою та викладачем і Юлія Михайлівна Хайкова (Малер). Вона також випускниця Херсонського музичного училища. Вчилася в класі Г.В. Картузової. Продовжувала свою освіту в Одеській державній консерваторії ім. А.В. Нежданової в класі професора Г.І. Лейзеровича. Ю.Хайкова — талановита піаністка, працюючи на фортепіанному відділі, виступала часто в сольних концертах та з оркестром. Як відмічали її колеги, Юлія Михайлівна мала досконалий піаністичний апарат, її виконавська натура не схильна була до бурхливого проявлення гарячого темпераменту, вона – тонкий і чуйний лірик. У своїй педагогічній роботі Ю.М. Хайкова дотримувалася головної мети – підвести студента до розуміння музики як відображення складних внутрішніх процесів духовного життя людини. За час роботи на фортепіанному відділі Юлія Михайлівна виховала багато талановитих піаністів, які продовжили своє навчання в музичних ВНЗ України та зараз працюють в різних куточках світу.
Чудовим викладачем на відділі була Анна Сергіївна Олексій (1946 – 2005 рр.). Першу музичну освіту Анна Сергіївна здобула в Кривому Розі й там же вступила до музичного училища, яке успішно закінчила в 1964 році. Відразу після закінчення Криворізького музичного училища продовжила музичну освіту в Одеській державній консерваторії ім. А.В. Нежданової в класі С.Л. Могилевської (1 курс) та Г.І. Лейзеровича (з 2 курсу). До речі, обидва викладачі були випускниками аспірантури класу Г. Нейгауза, що, безумовно відбилося і на одеській школі фортепіанного мистецтва.
Крім педагогічної діяльності, Анна Сергіївна дуже багато виступала як виконавець із сольними концертами по Херсонській області. Серед її улюблених композиторів – І.С. Бах, Ф. Шопен, Л. Бетховен, музику яких вона виконувала блискуче. Крім того, Анна Сергіївна була чудовим концертмейстером.
За роки праці на відділі вона випустила багато чудових піаністів, які зараз продовжують справу свого вчителя, працюючи у вищих та середніх навчальних закладах України й за її межами.
Традиції Харківської фортепіанної школи розвивала на відділі Людмила Петрівна Кльонова з 1970 по 1999 роки. Першу музичну освіту здобула в Харківській середній спеціальній музичній школі-десятирічці в класі О.В. Гончарової (спец. фортепіано). В 1969 році закінчила Харківський інститут мистецтв ім. І. Котляревського в класі професора Н.О. Єщенко і відразу приїхала працювати в м. Херсон. Перший рік працювала в ДМШ №1, а з 1970 – викладачем спеціального фортепіано та концертмейстером в Херсонському музичному училищі.
За роки роботи випустила багато чудових піаністів, більшість з яких закінчили навчання з відзнакою, закінчили консерваторії й зараз працюють не тільки в Україні, а і за її межами. Серед них Є. Авочарова – лауреат та дипломант міжнародних конкурсів, завідувачка відділу камерного ансамблю та концертмейстерської майстерності в Харківському державному музичному ліцеї; Т. Яценко – випускниця Харківського державного інституту мистецтв, викладач ЦК «Фортепіано», І. Фіалко (Сташенко) та інші.
Крім професії музиканта Людмила Петрівна все життя захоплювалася поезією. З під її пера виходили завжди глибокі та щирі поетичні рядки.
А в 1998 році, вперше в Херсоні, разом зі своїм чоловіком, чудовим музикознавцем Едуардом Добрикіним організувала театр музики та поезії «Дует КД». Тут Людмила Петрівна розкрила себе з обох боків: і як музикант, і як чудова поетеса, бо особливістю театру був саме синтез музики, поезії, літератури й театру. Після зміни місця проживання «Дует КД» (нова назва Ізраїльський Концертний «ДУЕТ ЕЛ») продовжував свою музично-літературну діяльність в Ізраїлі в м. Ашкелон, але постійно підтримував зв’язки з культурним осередком Херсонщини.
Олександр Іванович Горшков свою педагогічну діяльність у м. Херсоні розпочав в 1975 р., відразу після закінчення Одеської консерваторії ім. А.В. Нежданової в класі І.І. Сухомлінова.
Олександр Горшков 12 років був завідувач відділу класу концертмейстерства та камерного ансамблю, а з 1994 року очолив відділ спеціального фортепіано.
За час роботи на відділі О.І. Горшков виховав близько 50 учнів-піаністів. Більшість з них закінчили музичні ВНЗ. Серед них – Л. Кравець – дипломант двох студентських українських конкурсів піаністів; К. Бойко (Полюх) – випускниця Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського та багато інших, які працюють за фахом не тільки в Україні, але і за її межами. Своїх учнів О.І. Горшков приваблював не тільки талантом викладача, а й особистістю яскравого соліста-виконавця. Сім сольних концертів зі складними різноманітними програмами, гастролі у складі творчої делегації у Франції, що пройшли з великим успіхом, численні записи на телебаченні, радіо – ось різні прояви його виконавської діяльності.
Поряд з Олександром Івановичем на фортепіанному відділі працювала і його дружина Аврора Олександрівна Горшкова. Музичну школу вона закінчувала у м. Кіровограді (нині Кропивницький) в класі Л.І. Остапчук, з 1965 по 1969 роки навчалася в Кіровоградському музичному училищі в класі У.Г. Лірник, з 1970 по 1975 продовжила навчання в Одеській консерваторії ім. А.В. Нежданової в класі О.М. Гончарова і в 1975 році прийшла працювати в музичне училище. У 2001 році сім’я Горшкових переїхала до Німеччини, де зараз живе й працює.
В 1975 році на відділ прийшла працювати Ольга Шалвівна Кереселідзе. Почала музичну освіту вона в 1958 році в музичній школі міста Красний Луч Луганської області в класі Н.А. Бабічевої. Через 4 роки переїхала до м. Херсона і продовжила навчання у Г.З. Теппер (випускниця класу В.А. Дублянського). А ще через рік перейшла в нещодавно відкриту в м.Херсоні школу-десятирічку (клас З.М. Кирєєвої), а потім продовжила навчатися в школі-десятирічці П. Столярського в м. Одесі (клас І.Л. Радіна, В.П. Василенко). Після школи, в 1970, вступила до Одеської Державної консерваторії ім. А.В. Нежданової, де навчалася в класі А.П. Сотової. А по закінченні повернулася до м.Херсону, де працювала на фортепіанному відділі до 1998 року викладачем фортепіано та концертмейстером. Серед її випускників П. Поздишев, С. Чулкова, М. Голобородько та ін, які закінчили консерваторії та зараз успішно продовжують трудову діяльність як викладачі й виконавці. З 1998 року Ольга Шалвівна живе в Ізраїлі, де виступає як концертмейстер з солістами-інструменталістами та співаками.
В 90-х та на початку 2000-х років починає працювати нове покоління молодих перспективних викладачів, які також є випускниками нашого відділу. Це, Н.Г. Самойленко, І.В. Бурбас, О.М. Кирпа, К.І. Бойко, К.М. Сергєєва, В.Є. Сокирко-Слєпко.
Ірина Володимирівна Бурбас закінчила школу педагогічної практики при Херсонському музичному училищі (клас викладача Ю.М.Хайкової) та вже тоді паралельно займалася композицією в класі Ю.В.Валерштейна. В 1989 році стала студенткою Херсонського музичного училища і продовжила навчання у тих же викладачів. Бувши блискучою піаністкою І. Бурбас стрімко зростала і як композитор. Тому Харківський інститут мистецтв ім. І. Котляревського Ірина Володимирівна закінчила також по двох спеціальностях (композиція – клас викладача В.М. Золотухіна; фортепіано – клас викладача В.О. Сірятського). Після інституту І.В. Бурбас повертається працювати спочатку як концертмейстер. Особливо добре запам’яталися її блискучі численні виступи на різноманітних концертах та конкурсах зі студентами класу викладача Є.П. Довбиша. А пізніше Ірина Володимирівна продовжила свою педагогічну діяльність на фортепіанному відділі. Вона виховала лауреата другого Всеукраїнського конкурсу «Пам’яті професора Олександра Бугаєвського» Д.Малого.
І.В. Бурбас закінчила асистентуру при Харківському університеті мистецтв із сольного виконання, паралельно працювала в Херсонськомудержавному університеті. З 2012 року продовжила свою професійну діяльність в Харківському музичному фаховому коледжі ім. Б.М.Лятошинського. З 2022 року проживає та працює за фахом у Німеччині.
Катерина Ігорівна Бойко (Полюх) закінчила ДМШ №1 у викладача С.О. Луценко З 1994 по 1998 роки навчалася у Херсонському музичному училищі в класі О.І. Горшкова. По закінченні — продовжила навчання в Національній музичній Академії ім. П.І. Чайковського в класі викладача Б.Г. Федорова. Серед творчих подій можна назвати численні виступи з оркестром на різних фестивалях, а також сольні концерти в Малому залі ім. Лисенка Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. Після закінчення академії два роки працювала в Херсонському державному університеті, а з 2005 року на фортепіанному відділі музичного училища, де активно займалась педагогічною, концертмейстерською та концертною діяльністю. У 2015 році переїхала до м.Бурса (Туреччина), де живе та продовжує надалі працювати за фахом.
Катерина Миколаївна Сергєєва (Рєзнікова) почала музичну освіту в школі педагогічної практики при Херсонському музичному училищі у С.З. Біглової. Відразу вступила в училище, яке закінчила в 1995 році у викладача Т.О. Дембницької. У 2001 році закінчила Національну музичну академію в класі професора Б.А. Архимовича і в тому ж році магістратуру – наукові керівники В.В. Коростильов, Б.А. Архимович.
З 2001 по 2003 роки К.М. Сергєєва працювала в Херсонському державному університеті викладачем фортепіано та концертмейстером на кафедрі інструментального виконавства та теорії музики. Під час роботи на кафедрі була відзначена дипломом кращого концертмейстера на Всеукраїнській студентській олімпіаді в м. Одеса (2003 р.). Катерина Миколаївна закінчила аспірантуру при Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова, науковий керівник доцент Т.М. Завадська, за сумісництвом з 2005 року працювала на відділі спеціального фортепіано. Читала курс методики та аналізу виконавських стилів, неодноразово виступала на ФПК для викладачів ДМШ області з доповідями, публікувалась в наукових виданнях України. Має науковий ступінь кандидата педагогічних наук. У 2017 році переїхала до м.Дечин (Чехія), де продовжує займатися педагогічною та концертмейстерською діяльністю.
Вікторія Євгенівна Сокирко (Слєпко) закінчила ДМШ №1 у викладача Самойлової О.В. Вона також є вихованкою Херсонського музичного училища, клас Дреля О.В. і Слєпко В.М., випускницею Одеської державної музичної академії ім. А.В. Нежданової. Багато років була викладачем фортепіанного ансамблю та концертмейстером на відділі струнно-смичкових інструментів. З 2024 року продовжила працювати за фахом у Мистецькій школі №1 імені Е.Г. Гілельса в м. Одеса.
У 2010-х роках на відділ прийшли працювати викладачі, які мали вже значний досвід концертмейстерської діяльності, а поряд з ними молоді викладачі, які здобули гарну освіту та повернулись набувати педагогічної майстерності й бути надалі надійними провідниками своєї справи, підтримуючи та розвиваючи мистецтво фортепіанного виконавства. Серед них – Сухова О.Є., Яценко Т.В., Кулініч І.М., Юрченко-Созанська Ю.В., Чумаченко Ю.М.
Інна Миколаївна Кулініч в 1997 році закінчила школу педагогічної практики при ХМУ по фортепіано (клас викладача С.З. Біглової), а у 2001 з відзнакою закінчила училище (клас викладача Т.К. Сівцової). Випускниця Сімферопольського факультету Донецької державної музичної академії ім. С. Прокоф’єва. Інна Миколаївна була провідним концертмейстером на ЦК «Концертмейстерський клас та камерний ансамбль» та паралельно викладала на фортепіанному відділі. Випускники Інни Миколаївни продовжують працювати за фахом, серед них Шульга І. та Знахаренко О. – випускниці Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової. У 2022 році Кулініч І.М. переїхала до Німеччини, де зараз живе й працює.
З 2018 по 2023 роки відділ очолювала Созанська Валентина Анатоліївна, старший викладач, спеціаліст вищої категорії. Випускниця Одеської державної консерваторії імені А.В.Нежданової по класу доцента Алексєєва О.С. Сьогодні вона продовжує працювати викладачем на ЦК «Фортепіано» та концертмейстером на ЦК «Академічний спів».
ЦК «Фортепіано», вересень 2018 р.
(зліва направо) І ряд: Сокирко В.Є., Кудрявцева Л.Б., Созанська В.А., Бабенко О.Ф., Яценко Т.В.
II ряд: Сухова О.Є., Кирпа О.М., Слєпко В.М., Бурбас О.С., Васильєва Е.В.
III ряд: Самойленко Н.Г., Кулініч І.М., Юрченко-Созанська Ю.В., Чумаченко Ю.М.
У вересні 2023 року після об’єднання «Херсонського фахового коледжу музичного мистецтва» з «Херсонським фаховим коледжем культури і мистецтв» в один навчальний заклад, циклові комісії «Фортепіано», «Концертмейстерський клас» та «Загальне фортепіано» були об’єднані в одну ЦК «Фортепіано», яка продовжує та розвиває традиції своєї багаторічної історії. Головою циклової комісії «Фортепіано» з 2023 року була призначена Кирпа Олександра Миколаївна, випускниця Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського по класу професора Архимовича Б.О.
Станом на 2024 рік на цикловій комісії «Фортепіано» працюють: Кирпа О.М., Самойленко Н.Г., Синьковська Л.В., Созанська В.А., Сухова О.Є., Юрченко-Созанська Ю.В., Чумаченко Ю.М., Яценко Т.В.
Багато років на фортепіанному відділі традиційними були творчі контакти викладачів та студентів з провідними музикантами-викладачами, виконавцями.
Постійними були творчі зустрічі, концерти, майстер-класи, методичні семінари з провідними викладачами музичних ВНЗ: професорами Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського І.М. Рябовим, Б.А. Архимовичем, О.М. Снєгірьовим, доцентом Т.М. Ткач; професорами Одеської музичної академії ім. А.В. Нежданової Л.І. Гінзбург, О.Б. Маслак, Є.Д. Коваленко, О.М. Бугаєвським, О.М. Гончаровим, А.О. Кардашевим, І.І. Сухомліновим, П.М. Муляр; професорами Харківського університету мистецтв М.О. Єщенко, Т.Б. Вєркіною; професорами Донецької музичної академії ім. С. Прокоф’єва В.Г. Бойковим, М.Д. Легоцьким та ін.
На фото: майстер-клас П.Поздишева з Соколенко Н.
Восени 1992 року відбувся концерт американського піаніста Т. Тіріно, а в 1994 році Ю. Лотакова, колишнього випускника, який зараз мешкає в м. Лос-Анжелесі (США).
Ще через рік, восени 1995 р., концертували запрошені відомі канадські піаністи – фортепіанний дует Люба та Іриней Жук, які познайомили херсонців з різноманітним ансамблевим репертуаром, до якого ввійшли й твори світової класики, і маловідомі у нас твори композиторів Англії та Канади. Значне місце у творчості музикантів займали твори сучасних українських композиторів: І. Білогруда, Ю. Фіали, Л. Дичко, О. Красотова та ін. З перших хвилин зустрічі з цими музикантами відчувалося їхнє бажання поділитися тим, чим їх наділила природа – своїм талантом і душевною теплотою.
Влітку 1994 та навесні 1995 року відбулися серії концертів студентів Руанської консерваторії (Франція), делегацію яких очолювала професор Франсуаза Івар. Урамках взаємного обміну представники фортепіанного відділу на чолі з О.І.Горшковим у складі творчої групи викладачів та студентів також здійснили дві поїздки до Франції, де відбулися цікаві творчі зустрічі, концерти, дискусії.
Наприкінці 1998 року дійсною подією став концерт блискучого піаніста, лауреата багатьох конкурсів, академіка музичної Академії США, професора Донецької консерваторії ім. С. Прокоф’єва Михайла Легоцького. Для молодих піаністів нашого відділу цей концерт став не тільки творчою відвертістю, але й чудовою школою — піаніст коментував кожний твір, який виконувався.
У 2002 році — було започатковано Всеукраїнський огляд — конкурс молодих піаністів пам’яті професора Одеської консерваторії ім. А.В. Нежданової, заслуженого діяча мистецтв України Олександра Бугаєвського. У 2007 році відбувся вже і Другий конкурс «Пам’яті професора О. Бугаєвського».
Обидва конкурси мали великий резонанс серед шанувальників фортепіанного мистецтва, фахівців – викладачів та їх вихованців. Юні обдаровання мали змогу почувати себе справжніми артистами на сцені великої зали, а їх викладачі із задоволенням спілкувалися зі знаними майстрами фортепіанної гри, завідувачами кафедр музичних академій України.
Багато прихильників класичної музики почули яскраве виконання різностильових творів молодими піаністами. Серед переможців конкурсу були й студенти нашого відділу. Це Олена Ясильківська, клас викладача Л.П.Ілліч-Рєзнікової (II премія – 2002 р.), Ганна Ковалевська, клас викладача Л.П.Ілліч Рєзнікової (дипломант – 2002 р.), Лілія Олійник, клас викладача Т.К. Сівцової (II премія та кубок – 2007 р.), Тетяна Жужа, клас викладача Л.П.Ілліч-Рєзнікової (призерка конкурсу 2007 р.), Дмитро Малий, клас викладача І.В.Бурбас (призер конкурсу 2007 р.).
Звичайно, усі заходи збагачували педагогічний та професійний виконавський рівень викладачів і студентів фортепіанного відділу, а головне – допомогли значно підвищити якість підготовки випускників.
Взагалі, випускники – це окрема сторінка – бо фортепіанний відділ випустив у світ немало талановитих піаністів, що радували й радують слух меломанів в різних куточках світу, чудових викладачів та методистів, виконавців-солістів та ансамблістів. Серед них:
Леонід Симонович Гуров – український та молдавський композитор, педагог, заслужений діяч мистецтв Молдови (1958 р.), член президії Союзу композиторів Молдавії (1948-1956 роках), професор Кишинівського Інституту мистецтв ім.Г.Музическу (1962 р.). Закінчив Херсонське музичне училище в 1928 році (клас М.А. Недзинської). Після закінчення Одеської державної консерваторії ім. А.В. Нежданової по двох факультетах (фортепіано та композиція) залишився там працювати. На початку 40-х років продовжив педагогічну працю в Кишинівській державній консерваторії (нині Академія музики, театру і образотворчих мистецтв Республіки Молдова), де з 1945 року очолив кафедру теорії музики та композиції, в 1960 році став ректором.
Крім педагогічної та адміністративної діяльності Л. Гуров плідно займався творчістю. Він – автор багатьох симфонічних та хорових творів, сонати для скрипки та фортепіано, обробок народних пісень. Серед його учнів – відомі молдовські композитори — В. Загорський, С. Лобель, А. Муляр, А. Стирча, Д. Федов та ін. Його вважали одним з впливових музичних педагогів та композиторів в Молдові.
Ще один відомий випускник — Юрій Лотаков – добре відомий у світі музикант. Він закінчив Херсонське музичне училище в 1964 році, потім Київську консерваторію в 1971 р. У вісімнадцятирічному віці, ще навчаючись у музичному училищі в класі викладача Л.П. Фундилера, став Лауреатом Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців у м. Києві. В 1968 році одержав титул «Найобдарованіший піаніст України». Багато концертував по країнах та в Західній Європі. В 1978 році разом з родиною переїхав до США, штат Каліфорнія. Зараз успішно виступає з концертами в багатьох країнах світу.
Не можна не відмітити наших випускників, які зараз є чудовими піаністами-виконавцями світового рівня. Павло Поздишев брав участь в багатьох конкурсах в Італії, Швейцарії, США і здобував на них високі нагороди. Під час конкурсу в Італії, Павла Поздишева запросили на навчання до Голландії. А зараз він удосконалює свою майстерність у Швейцарії, повністю віддаючись своєму інструменту.
Інна Кісельнікова (Федоренко) – відома піаністка Херсонської обласної філармонії. Музичне училище вона закінчила в 1980 році в класі викладача О.В. Дреля. А по закінченні НМАУ ім. П.І. Чайковського (1986 р.) розпочала свою творчу діяльність як солістка та концертмейстер Херсонської обласної філармонії. І вже з перших кроків виявила великі здібності як виконавець. В тому ж 1986 році дала серію концертів для ліквідаторів аварії на ЧАЕС. У своїх сольних програмах піаністка чудово виявляла свої можливості в складних програмах із творів Д. Скарлатті, Л. Бетховена, Ф. Шопена, Ф. Ліста, М. Лисенка, А. Штогаренка, Л. Ревуцького та багатьох ін. Віртуозність, розмах концертного виконання, масштабність виконавчого мислення органічно поєднувалось з точністю стилю та виразністю тлумачення творів будь-якого жанрового та стильового напрямків.
Високий професіоналізм та наполегливість допомогли І. Кісельніковій стати провідним концертмейстером Херсонської обласної філармонії, виступати з кращими солістами – заслуженими артистами України – Х. Ширінським, В. Гурбою, О. Мильною, О. Гоноболіним не тільки в Україні, а й за її межами: Білорусії, Казахстані, Німеччині, Франції, Туреччині, Ізраїлі. Також І.Кісельнікова працювала й в Херсонському державному університеті.
Наталя Строчан (Лебедєва) – випускниця фортепіанного відділу Херсонського музичного училища (клас викладача О.В. Дреля). Доцент, дипломант міжнародних конкурсів, чудова піаністка, провідний концертмейстер кафедри скрипки Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. Професійна майстерність Наталії Миколаївни відмічена численними грамотами та дипломами на Всеукраїнських, Міжнародних конкурсах і фестивалях.
Наталя Рожко – членкиня Національної спілки композиторів України, в доробку якої чудові симфонічні та камерні твори, хорова музика, музика до театральних вистав та художніх кінофільмів, романси й пісні. Авторські концерти Н. Рожко проходять в Україні та за її межами у виконанні Національного заслуженого академічного оркестру України, Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України, Заслуженого академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України, Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. Н. Рожко пов’язує плідна співпраця зі славетними диригентами України — В.Сіренко, В. Здоренко, В. Бліновим, В. Плоскіною, В. Жадько, В. Матюхіним.
Наталя Рожко має вже багато досягнень і нагород. В 1995 – 1997 рр. вона стала стипендіаткою фонду Сприяння Розвитку Мистецтв України. У 2004 році за досягнення в розвитку національної культури в рамках «Київської Пекторалі» Н. Рожко отримала відзнаку від імені мера м. Києва О. Омельченка.
У 2007 році за Концерт для скрипки з оркестром, написаний на замовлення американського фонду ім. Б. Лятошинського для одного з видатних скрипалів світу Олега Криси, Наталя отримала Гранд Президента України.
Дмитро Малий – випускник фортепіанного відділу (клас викладача Бурбас І.В.), нині відомий український композитор, кандидат мистецтвознавства, лауреат міжнародних композиторських конкурсів в Україні, США та Австрії, старший викладач Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського.Член Ради молодих вчених (2020), Президентський стипендіат (2021). Автор низки статей про композиторське мислення, техніки композиції XX – XXI століть, учасник міжнародних наукових конференцій. В його доробку твори для симфонічного оркестру; інструментальні, сценічні твори, камерні та вокально-інструментальні твори, твори для фортепіано та фортепіанні ансамблі.
Поліна Кордовська – випускниця фортепіанного відділу (клас викладача Бурбас О.С.). Доктор філософії, старший викладач кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського. Стипендіатка Вагнерівського фестивалю у Байройті (Німеччина). Заступниця Голови Ради молодих вчених ХНУМ імені І. П. Котляревського. З 2021 року – експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Модератор концертних подій міжнародних музичних фестивалів.
Циклова комісія «Фортепіано» пишається своїми талановитими випускниками, які продовжують навчання в закладах вищої мистецької освіти, беруть участь у майстер-класах, різноманітних концертах, мистецьких проєктах, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, а також успішно працюють за фахом в різних куточках України та за її межами.
Максимова Валерія – 2014 р. випуску. Закінчила Національну музичну академію України та асистентуру під керівництвом професора Кащенко А.В. Навчається у Вищій школі музики, танцю та образотворчого мистецтва у м. Франкфурт на Майні (Німеччина). Працює у Франкфуртському оперному театрі, бере участь у різних концертах, займається педагогічною діяльністю.
В.Максимова (клас Бурбас О.С.).
Коваленко Анжеліка – 2014 р. випуску. Закінчила Львівську національну музичну академію. Займається педагогічною діяльністю в Німеччині. Виступає в різних містах з концертами в складі дуету, а також тріо.
На фото: О.Тоткалова, В.Кипяткова, В.Щечка, А.Павленко, А.Шутов, В.Бариляк- випуск 2015 року.
Бариляк Віталій – 2015 р. випуску. Закінчив Мадридську королівську музичну академію. Працює за фахом в Іспанії.
Тоткалова Олександра – 2015 р. випуску. Закінчила Мадридську королівську музичну академію та Вищу школу музики і танцю, м. Кельн, Німеччина. Працює за фахом в Іспанії.
Шутов Артур – 2015 р. випуску. Закінчив Одеську національну музичну академію ім. А.В.Нежданової. Диплом магістра Музичної академії при Університеті Вітовта Великого. Працює концертмейстером Литовського Національного театру опери та балету.
Щечка Вікторія (Тьохта) – 2015 р. випуску. Закінчила Національну музичну академію України – магістратуру, а також асистентуру-стажування під керівництвом професорки та заслуженої артистки України Марії Пухлянко. Працює в приватній музичній школі «Nota Bene». Автор проєкту «Звучи!».
Яцула Ганна – 2015 р. випуску. Закінчила Одеську національну музичну академію імені А.В.Нежданової та продовжує навчання у науковій аспірантурі при ній. Концертмейстер кафедри сольного співу, старший лаборант наукової частини Одеської національної музичної академії ім. А.В.Нежданової.
Г.Яцула (клас викладача Созанської В.А.).
Касатонова Анна – 2016 р. випуску. Працює в Херсонському центрі дитячої та юнацької творчості концертмейстером.
Пономарьова Аліна – 2016 р. випуску. Закінчила Миколаївський національний
університет імені В. О. Сухомлинського. Працює викладачем та концертмейстером в Чорнобаївській дитячій музичній школі.
Шеховцова Дарія – 2016 р. випуску. Закінчила Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського (магістратура). Працює в Херсонській школі мистецтв №1, викладач та концертмейстер.
Карпова Валентина – 2017 р. випуску. Закінчила Харківський національний університет мистецтв імені І.П.Котляревського. Працює викладачем та концертмейстером у Дитячій музичній школі № 4 (м. Херсон).
Худякова Ганна – 2019 р. випуску. Закінчила Одеську національну музичну академію імені А.В.Нежданової. Працює в Херсонській школі мистецтв №1, викладач та концертмейстер.
Оскаленко Ліна – 2020 р. випуску. Навчається в Одеській національній музичній академії ім. А.В.Нежданової (магістратура) і працює одночасно концертмейстером.
Соколенко Наталія – 2022 р. випуску. Навчається в Національній музичній академії України. Працює в Київський дитячій школі мистецтв № 2, ім. М.І. Вериківського та в «Театр на Михайлівській». З 2022 року є учасницею проєкту «Оркестр піаністів». Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів: І International online-competition of Ukrainian Piano Music UKE-PIANO, 2 премія (м.Київ); II Ukrainian competition of young pianists KyivSmartPiano, 1 премія (м.Київ); 7th Scherzo International Piano Competition (Тель-Авів); II International online-competition of Ukrainian Piano Music UKE-PIANO, 1 премія (м.Київ); IV Всеукраїнський відкритий конкурс молодих виконавців української інструментальної музики імені Германа Жуковського, 1 премія (м.Рівне); Orbetello piano competition, 3 премія (м.Орбетелло, Італія).
Н. Соколенко (клас Кудрявцевої Л.Б.).
Баклан Валентина – після III курсу вступила до Національної музичної академії України, де зараз продовжує навчання. Працює в Вечірній музичній школі №1 ім. К.Г.Стеценка. Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів:| International online-competition of Ukrainian Piano Music UKE-PIANO – 2 премія (м. Київ); 7th Scherzo International Piano Competition – 1 премія (Тель-Авів); II International online-competition of Ukrainian Piano Music UKE-PIANO – 1 премія (м. Київ); Alicante international piano competition (Аліканте); Обрії класики – 1 премія (м. Київ). Учасниця проєкту «Оркестр піаністів».
Березовська Єлизавета – 2023 р. випуску. Навчається в Королівському вищому інституті музики та педагогіки, м.Намюр (Бельгія).
Вітюк Вікторія – 2023 р. випуску. Навчається в Королівській консерваторії в Брюсселі (Бельгія).
На фото Є.Березовська та В.Вітюк (клас Созанської В.А.)
Бянова Дарина – 2023 р. випуску. Навчається в Падуанській консерваторії імені Чезаре Полліні (Італія).
Д.Бянова (клас Бурбас О.С.)
Базенко Ілля – після II курсу вступив до Національної музичної академії України, де зараз продовжує навчання. Активно бере участь у різноманітних майстер-класах, концертах та мистецьких проєктах. Виступав із Заслуженим академічним симфонічним оркестром Українського Радіо під диригуванням Володимира Шейка в рамках національного мистецького проєкту «Я-віртуоз» та брав участь у концерті “90 років СУПроМу” на 30 міжнародному фестивалі сучасної музики “Контрасти” у Львові.
І. Базенко (клас Созанської В.А.).
Абрамова Анна – 2024 р. випуску. Навчається в Одеській національній музичній академії ім. А.В.Нежданової.
Циклова комісія «Фортепіано» залишається важливою складовою нашого коледжу, сприяючи збереженню та розвитку фортепіанного мистецтва. Досягнення викладачів та студентів – це результат постійного прагнення до професійної досконалості, а також любові до музики. Наша комісія з оптимізмом дивиться у майбутнє, продовжуючи надихати, навчати, та відкривати нові музичні горизонти для кожного, хто хоче осягнути мистецтво гри на фортепіано.